sobota, 31 grudnia 2011

51. Kate Brian - "Impreza musi trwać" [6]

wyd. Znak, stron 257


O co chodzi?
Wersja wydawnictwa:
Coroczny bal dla uczniów ekskluzywnych szkół został odwołany z powodu tragicznego wydarzenia. Po samobójstwie jednej z dziewczyn panuje ponura, pełna intryg i podejrzeń atmosfera. Jednak potajemnie ktoś organizuje imprezę, na którą uczniowie Easton Collage nie są zaproszeni.
Reed Brennan musi to zmienić, jest nową przywódczynią dziewczyn z Billings. Ciągnie się za nią mroczna przeszłość jej poprzedniczek. Ariana skończyła w szpitalu psychiatrycznym, Noelle wyrzucono, a Cheyenne nie żyje. Teraz ona ma władzę. Od niej zależy, czy Easton College pojawi się na balu.
Reed może wiele zyskać, ale też stracić wszystko, a impreza musi trwać...

Moja wersja:
Reed Brennan zostaje nowym prezesem dziewczyn mieszkających w elitarnym internacie Billings. Od razu zmuszona jest pomóc swoim „podopiecznym” – okazuje się, że na tegoroczny, tradycyjny bal zwany „Dziedzictwem” dziewczyny z Billings nie zostały zaproszone. Reed robi wszystko, by jej szkoła, Easton College, pojawiła się na balu.
Czy jej się uda? Dlaczego dziewczyny z Billings nie zostały zaproszone na bal? Kto będzie pomagał Reed?

Według mnie:
- młodzieżówka opowiadająca o rozpieszczonych nastolatkach z bogatych rodzin. Z początku mnie irytowała. Później wciągnęła. Zakończenie powaliło mnie na kolana – nic się nie wyjaśnia, wręcz przeciwnie, pojawia się jeszcze więcej znaków zapytania.
- to szósty tom z serii, a ja od niego zaczęłam. Świadomie. W bibliotece nie było akurat wcześniejszych części. Zaryzykowałam myśląc: „Jak nie będę wiedziała o co chodzi, to poczekam i cofnę się do pierwszego tomu”. Ale nic takiego się nie stało. Bardzo szybko zapoznałam się z bohaterami, dowiedziałam się, jakie wydarzenia miały miejsce we wcześniejszych częściach. Myślę, że wszystko bez problemu zrozumiałam.
- chętnie sięgnę po tę serię – zarówno po wcześniejsze, jak i dalsze tomy. Książka, choć może nie jest moją ulubioną i nie wniosła nic nowego w moje życie, jest porządnie napisana. Spędza się przy niej miłe chwile.

Okładka:
Słodziutka (nie lubię różowego koloru). Przedstawia jedną z bohaterek na balu – a konkretniej – na Dziedzictwie. Dziewczyna jest w masce, bo to bal maskowy. Ogólnie rzecz biorąc okładka mi się nie podoba.

Ocena:
4/6

***
Kochani. 
Najserdeczniejsze życzenia Szczęśliwego Nowego Roku 2012! 
Żeby był zdecydowanie lepszy niż stary  (naprawdę mi na tym zależy), przyniósł zdrowie, spokój i miłość.
Życzę Wam także szampańskiej zabawy do samego rana! :*
Pozdrawiam, Ejdżita49

10 komentarzy

 1. Przeczytałam chyba 4 lub 5 pierwszych tomów z tej serii i bardzo mi się podobały. Autorka dodawała do nich wielkich nutek dramatyzmu, co strasznie mi się podobały. Na pewno kiedyś przeczytam i tę część.
  Szczęśliwego Nowego Roku 2012!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wydaje mi się, żeby to było coś dla mnie...Kiedyś mnóstwo podobnych książek przeczytałam, ale to było parę lat temu. Choć z drugiej strony ten szpital psychiatryczny, samobójstwo kuszą..:)

  Życzę Ci żeby nowy rok był lepszy niż mijający!

  OdpowiedzUsuń
 3. To raczej nie dla mnie :) Szczęśliwego Nowego Roku!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ty to masz osiemnastkę w czerwcu a ja za 3 miesiące :)) Ja coś wymyślę i podrzucę Ci pomysł :P
  A Tobie niech się spełnią wszystkie pragnienia, niech nadchodzący rok będzie pełen przyjaźni i miłości, być zawsze miała najbardziej wartościowych ludzi (niczym książki) tuż obok siebie, pod ręką...
  Szczęśliwego nowego roku

  OdpowiedzUsuń
 5. Książki nie czytałam i raczej nie przeczytam. Szczęśliwego Nowego Roku;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie, nie. Zdecydowanie nie dla mnie..

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie cierpię rozpieszczonych nastolatek więc nie dla mnie.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Typowa książka dla nastolatków, prawda? :D Jednak takie książki są lekką lekturą, dzięki czemu można się oderwać od trudów dnia i zrelaksować się. Myślę, że pomimo tej strasznej okładki książkę przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Zapraszam na NN u siebie i życzę Szczęśliwego Nowego Roku:))

  OdpowiedzUsuń
 10. o widzę, że w tej serii robi się coraz ciekawiej !

  OdpowiedzUsuń

Przeczytałeś? Skomentuj! Chętnie poznam Twoją opinię. :)

Szablon
©Sleepwalker
WS