sobota, 31 stycznia 2015

121. Mats Strandberg, Sara B. Elfgren - "Ogień" [2]

z serii "Krąg"


Wyd. Czarna Owca, stron 696

Druga część opowieści o grupie nastoletnich Wybrańców z Engelsfors. Ida, Minoo, Anna-Karin, Vanessa i Linnéa rozpoczynają kolejny rok w liceum. Wiedzą jednak, że nie będzie to zwyczajny okres w ich życiu: mają teraz świadomość swoich mocy, wiedzą, że będą musiały stawić czoła demonom i zapobiec apokalipsie. Muszą połączyć siły, choć nie darzą się sympatią…
A w Engelsfors tworzy się dziwna organizacja o wdzięcznej nazwie „Pozytywne Engelsfors”, która zaczyna zmieniać mieszkańców miasta  nie do poznania.
Czym tak naprawdę jest PE? Czy dziewczynom uda się porozumieć na tyle, by potrafiły ze sobą współpracować? Kto okaże się być ich największym wrogiem?

Na „Ogień” czekałam z niecierpliwością, ale ze względu na maturę odkładałam wizyty w bibliotece na dalszy plan. Na szczęście zaraz po egzaminach odwiedziłam najsympatyczniejszą bibliotekarkę na świecie i od razu odnalazłam na półce to ogromne tomisko, z którym wiązałam tak duże nadzieje. Czy było warto czekać?

Warto. Drugi tom spełnił moje oczekiwania. Akcja znacząco posunęła się do przodu, pojawiło się jednak także wiele nowych niewiadomych. Bohaterowie zmieniają się, dorastają. Autorzy stopniują napięcie, ciągle coś się dzieje, pod koniec następuje punkt kulminacyjny, dowiadujemy się, kto jest „tym złym”, a wydarzenia są dość nieoczekiwane i zaskakują czytelnika w zupełności. Nietrudno tu uronić łezkę.

Po przeczytaniu pierwszego tomu serii czuć było niedosyt, podobnie jest tutaj. „Ogień” nie zostaje zgaszony, wciąż jest się śmiertelnie ciekawym, co dalej. Nic, tylko szukać trzeciej części!

Wydanie jest niemalże identyczne jak w przypadku „Kręgu”. Czyta się łatwo dzięki przejrzystej czcionce. Czytelnik nie zdaje sobie sprawy, kiedy pochłania te niemalże  700 stron.

Polecam wszystkim, których choć trochę zainteresował pierwszy tom. Nie zawiedziecie się!


Ocena: 5/6

***

Wychodzę. Wracam po sesji. Jak przetrwam.

5 komentarzy

 1. Ach, uwielbiam tą trylogię! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety nie miałam dotąd czasu na przeczytanie pierwszego tomu, muszę w końcu odpowiednio zaplanować sobie czas :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Może kiedyś się skuszę ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Moje oczekiwania ta cześć także zdołała spełnić xD Co do 3 cześci to niezbyt bym ją poleciła. Ostatnia okazała sie jak dla mnie zbyt oklepana. Wszystkie wątki stawały sie zbyt przewidywalne, a wątek Linnei i Vanessy tak bardzo irytował!!

  http://papierowa-kraina.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Kurcze, muszę się koniecznie zabrać za te książki. Od dawna planuję przeczytać pierwszy tom i widzę, że muszę przyspieszyć i od razu wiąż się za tom drugi. Mam nadzieję, że sesja do przodu :)

  OdpowiedzUsuń

Przeczytałeś? Skomentuj! Chętnie poznam Twoją opinię. :)

Szablon
©Sleepwalker
WS