piątek, 6 stycznia 2012

53. P.C. Cast + Kristin Cast - "Spalona" [7]

z serii "Dom Nocy"


wyd. Książnica, stron 382

UWAGA, SPOILERY!

O co chodzi?
Wersja wydawnictwa:
W Domu Nocy źle się dzieje. Zoey Redbird znalazła się na rozdrożu: ze złamanym sercem, patrząc, jak rozpada się wszystko, w co wierzyła, ma ochotę na zawsze pozostać w Zaświatach. Jednocześnie tęskni do przyjaciół, wątpiąc, czy kiedykolwiek uda jej się do nich powrócić. Jedyną osobą wśród żywych, która może do niej dotrzeć, jest Stark. Pozostało mu tylko siedem dni, by tego dokonać…
Tymczasem Stevie Rea skrywa tajemnicę, która – choć grozi zniszczeniem świata – jest być może kluczem do sprowadzenia Zoey.

Moja wersja:
Zoey przebywa ze swoim zmarłym chłopakiem Heathem w Zaświatach, ponieważ jej dusza rozpadła się z żalu po nim. Jeśli w ciągu siedmiu dni nie poskłada fragmentów swej duszy i nie wróci na ziemię, umrze... Jej przyjaciele robią wszystko, by ją uratować. Odkrywają, że kluczową postacią mogącą udzielić Zoey pomocy jest jej wojownik, Stark, który musi w tym celu udać się w Zaświaty. Tymczasem Stevie Rea, skojarzona z potwornym Synem Ciemności, musi podjąć decyzję, po której stoi stronie i kto jest dla niej w życiu najważniejszy.
Czy Starkowi uda się odnaleźć Zoey? Jaką cenę za to zapłaci? Jaką drogę wybierze Stevie Rea?

KONIEC SPOILERÓW.

Według mnie:
- tak bardzo czekałam na tę część i muszę przyznać, że nieco się zawiodłam. Jest dość skomplikowana, ciężko mi się ją czytało. Nie mogę powiedzieć, że jest do bani, ponieważ zdarzały się fragmenty, które mnie pod jakimś względem rozbrajały, ale nie było ich aż tyle, co w poprzednich tomach.
- jak zwykle język Afrodyty, a tutaj także chłopaka Stevie Rea – Dallasa, jest dość... podwórkowy. Mi już dawno przestało to przeszkadzać, ale wiem, że dla części czytelników duża ilość wulgaryzmów może być odpychająca. No cóż, co na to poradzić.
- zakończenie jest proste i przewidywalne, zapowiada jak zawsze następną część, ale nie rozbudza ciekawości tak jak np. w „Kuszonej”.

Okładka:
Tym razem w odcieniach brązu i żółci. Podobna do pozostałych w serii i w porównaniu do nich niezbyt mi się podoba.

Ocena:
3/6

7 komentarzy

 1. Nie ciągnie mnie to tej książki. Odpuszczę sobie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Cały czas nie mam ochoty na tę serię...

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam jeszcze tej serii. Wiele się o niej pisze, więc chyba w końcu będę musiała po nią sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wciąż czekam, aż pojawi się w bibliotece ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. No i nie wiem czy książka mnie zaciekawiła czy nie... Ma swoje plusy i minusy, ale tak się zastanawiam czy się nie zawiodę... Chyba zaryzykuję i przeczytam...

  OdpowiedzUsuń
 6. Co do tej sagi to jestem dopiero przy drugim tomie ... Ale muszę przyznać, że całość wydaje się być ciekawa ... przynajmniej jak do tej pory. Tą książkę z pewnością też przeczytam.

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zapraszam na NN u siebie:)

  OdpowiedzUsuń

Przeczytałeś? Skomentuj! Chętnie poznam Twoją opinię. :)

Szablon
©Sleepwalker
WS